TUDOR HAKKINDA

MARKANIN DOĞUŞU

1926 yılının Şubat ayında, bir saat tüccarı ve üreticisi olan “Veuve de Philippe Hüther” şirketi, Cenevre’de kurulmuş olan ‘’The Tudor’’ markasını, Rolex’in kurucusu olan Hans Wilsdorf için tescil ettirdi. Daha sonra şirket, 1936 yılında markayı Wilsdorf’a devretti. İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardından Hans Wilsdorf, büyümek ve markaya kendi kimliğini kazandırmak için artık doğru zamanın geldiğini biliyordu. 6 Mart 1946 tarihinde, hem erkek hem de kadın saat modelleri üzerinde uzmanlaşan “Montres TUDOR S.A.” şirketini kurdu. Rolex, dağıtım ve satış sonrası hizmetlerin yanında teknik, estetik ve fonksiyonel özellikleri de garanti edecekti.

TUDOR’UN TARİHİ

HANS WILSDORF’UN ÖNGÖRÜSÜ

‘’Birkaç yıldır, temsilcilerimizin Rolex saatlerimizden daha uygun fiyatlara satabileceği, aynı zamanda Rolex’e şöhretini kazandıran güvenilirlik standartlarına da sahip olan bir saat üretme fikri üzerinde düşünüyordum. Bu yeni saati üretmek ve pazarlamak hedefiyle ayrı bir şirket kurmaya karar verdim. Böylece adı, TUDOR saat şirketi oldu.’’

- H. Wilsdorf

SAAT YAPIMI

EL İŞÇİLİĞİNİN GELENEKSEL SANATI

Bir TUDOR saat, canlıdır. Kalbi atar. Sizi mikro hassasiyet dünyasına götürür. Tüm parçalarındaki ileri teknoloji, en ince ayrıntısına kadar durmaksızın test edilir. Hareketi incelenir. Estetik ve performans, en zorlu üretimlere uygun bir şekilde zevke hitap ettiği kadar dayanıklılık için de tasarlanmıştır. Göze hoş gelen ve zihni harekete geçiren bu mekanizma, zamanın zorluklarına karşı dayanıklıdır. Üstün nitelikli malzeme kullanımı, dayanıklılık ve tasarımın gücü, her saati benzersiz bir ürün haline getirir.

 Lady Gaga

TUDOR MARKA ELÇİSİ

Lady Gaga

Lady Gaga, giydiği her şeye dikkat eden küresel bir moda ikonudur. O, şöhret kavramını kapsamlı bir sanat şekline dönüştürdü. Her bir kıyafetin özünde güçlü bir mesaj taşıdığını ve başlı başına bir sanatsal performans olabileceğini, her bir aksesuarın da görünüşün anahtarı olduğunu biliyor. Her daim detaylara gösterdiği bu cesur yaklaşım doğrultusunda Lady Gaga, tek bileğine aynı anda üç ya da dört saat birden takabiliyor. Tek saat takacağı zamanlarda Black Bay 36’yı tercih ediyor. Bu otomatik saat, Black Bay koleksiyonunun genel çizgisini korumakla birlikte, boyutlarıyla hem modaya uygun hem de sportif bir görünüm sağlıyor. Lady Gaga, bu modelin hem mavi hem de siyah kadranlı versiyonlarını kullanıyor.

David Beckham

TUDOR MARKA ELÇİSİ

David Beckham

David Beckham, ilhamını markanın geçmişinden alan ve TUDOR Manüfaktür Kalibre MT5601 ile bezenmiş 43 mm’lik bir dalış saati olan Black Bay Bronze’u kullanıyor. Aymı zamanda COSC sertifikalı bir kronograf olan, Tudor’un dalış ve motor sporları mirasından gelen, column-wheel manüfaktür kalibresine sahip Black Bay Chrono’yu da kullanıyor.

 Jay Chou

TUDOR MARKA ELÇİSİ

Jay Chou

Jay Chou’nun cesur ve yenilikçi ruhuna ithafen TUDOR, Fransa'nın Montlhéry şehrindeki tarihi bir oval yarış pistinde, cesurca spor araba sürdüğü ve sonunda zamanda sürüklendiği bir kısa film yayınladı. Jay Chou'nun kendi sanatından ve zamanda yolculuğun 80'lerin destansı sinematik hikayeleriyle oluşturduğu büyülü dünyalardan ilham alan film, geçmişin ikonik görüntülerinin günümüzün yaratıcı saat yapımını, müziğini ve diğer sanat türlerini ne derece etkilediğine dair sohbeti ateşliyor. Chou’nun en sadık hayranları, bir araba tutkununu canlandırdığı daha önceki filmlerinden birine de ayrıca saygı duruşunda bulunacaklar.

"’GEÇMİŞİN EN İYİSİNİ KORUYORUZ. EN İYİ SAAT
YAPIMI TEKNİKLERİ, EN İYİ TASARIMLAR"