ROLEX TARİHİ

Rolex kurucusu Hans Wilsdorf 1905 yılında Londra da bir ilk gerçekleştirdi ve sadece 24 yaşındayken saat dağıtımı yapan bir şirket kurdu. O dönemlerde kol saatleri pek hassas değildi; ancak Hans Wilsdorf bu saatlerin sadece şık değil aynı zamanda güvenilir olabileceklerini de öngördü.

ROGER FEDERER'İN SAATİ

Dünyaca ünlü tenisçi ve Wimbledon’u en çok kazanan kişi ünvanına sahip İsviçreli Roger Federer “rekor kırmak benim için hiçbir zaman zor olmadı” diyor. Ve ekliyor “Bir noktada en iyi ilk 100 ve hatta belki de en iyi ilk 10 tenisçi arasında olmayı umuyordum. Fakat hayallerime ulaşmak için her zaman çaba gösterdim.”

HERŞEYİYLE ROLEX

Rolex tarafından İsviçre'de üretildi. Rolex tarafından ısviçre'de tasarlandı, üretildi ve test edildi. Her parçanın, her aksamın ve her montajın erişilemez standartlarımızı karşılamasını garanti etmenin tek yolu. Bir saat üretmenin en zahmetli yollarından biri. Bir Rolex üretmenin ise tek yolu. Her şeyiyle Rolex.

BAŞKANLARIN SAATİ

Lansmanı 1956 yılında yapılan Day-Date, modern bir takvim sunan ilk su geçirmez ve otomatik kurmalı kronometreli kol saati olmuştur. Tarihe ek olarak, kadrandaki bir pencerede tam olarak okunabilecek şekilde doğrudan günü gösterir. Bu prestijli saat, mükemmel hassasiyeti, güvenilirliği, okunurluğu ve görünüşü ile kol saatinde referans haline gelmiştir.