CARTIER TANK KOLEKSİYONUNA MERHABA DEYİN

Type caption for image (optional)

Saat bilimi dünyasında, o kadar ikonik parçalar var ki, endüstrinin bir parçası haline geliyorlar. Cartier Tank koleksiyonu buna bir örnektir ve 1917'de ilk Tank'ın tasarımından bu yana saat koleksiyonlarında yer almaktadır. Koleksiyonun tasarım ilhamını bir WW1 tankından aldığı, marka kartlarının tankın basamaklarını çağrıştırdığı ve aracın kokpitini temsil eden durum. Hikaye ne olursa olsun, değişmeyen tek bir anlatı var ve Tank, tüm nesillerden erkekler ve kadınlar tarafından ne kadar çok seviliyor. Bu, Tank'ın gücüdür.

İlk lansmanından bu yana, Tank ailesinde, hepsi kendi ruhuna uygun ve kasa çerçevesinden pabuçlara sık sık kullanılan kesintisiz geçiş ve bir ürün yelpazesiyle birleştirilmiş Romen rakamları gibi bazı benzer ayrıntılara sahip birçok varyasyon oldu. farklı ayrıntılar. Kavisli kasalardan tasarımda yarı değerli metallerin kullanımına kadar Tank, tartışmasız şimdiye kadar yapılmış en yeniden icat edilmiş modellerden biri. Bu sezon için Tank serilerinden birinin kullanımdan kaldırıldığını ve yerini yeni bir serinin aldığını görüyoruz. Tank Must ilk olarak 70'lerde, 1922'deki Tank Louis Cartier'den ilham alınarak yaratıldı ve Vermeil'den yapıldı ve saate çok daha erişilebilir bir fiyat vererek markanın farklı boyutlarda, kadran renklerinde ve kaplamalarda çeşitli varyasyonlar yaratmasına izin verdi. .

Type caption for image (optional)

Cartier'de üretim el değiştirirken, Must de Cartier, diğer koleksiyonlar lehine onları yaratmayı bırakana kadar yavaş yavaş bozuldu. Şimdiye kadar. 2021 için Cartier, Must'i yeniden tanıttı ve yine aralarından seçim yapabileceğiniz birçok varyasyon var.

Tank Must'in ana özellikleri, daha küçük ve daha ince kasa boyutlarıdır ve küçük model sadece 23,5x22mm'dir. Kayış, metal bilezik seçeneği ile değiştirilebilir ve Tank Solo'da gördüğünüz açma tokası yerine Must'te zarif bir ardillon toka bulunur.

Type caption for image (optional)

Yeni Tank Must koleksiyonu, çelik ve kaplamalı çelik kreasyonlardan oluşacak ve bazı heyecan verici renk grupları içerecek. Küçük, büyük ve ekstra büyük kasa boyutlarındaki parçalar içeren çelik gamında, değiştirilebilir çelik bilezik veya siyah damarlı dana derisi kayış seçeneklerine sahip olacaksınız. Bu modeller, Cartier tasarımının temel taşı olan mavi sentetik spinel cabochon ile zımba çelik boncuklu taç setine sahiptir.


Pave taşlı model tasarımları benzerdir ve mükemmel lüks segment saat için güzel parlak kesim elmaslarla donatılmış çelik bir kasaya sahiptir. Son olarak, bordo, yeşil ve mavi renkte üç güzel monokrom parçanın yanı sıra, saat çizgilerinin saflığını daha da artıran, kadran üzerinde kromatik bir zemine karşı mavi veya kırmızı vurgu seçeneklerine sahip iki sınırlı sayıda Tank Louis Cartier var. Romen rakamları ve altın renkli “ray rayları”, kadranın grafik kimliğini geliştirmenin yanı sıra bu ekstra inceliği de ekliyor. Bu renkli parçalarda vintage bir çekicilik var ve Cartier, retro bir parçayı modern ve çağdaş bir şekilde yeniden canlandırma tutkusuna ulaştı.

Type caption for image (optional)

Bu yeni Tank Must hikayesinin son bölümlerinden biri, gün ışığına ve yapay ışığa maruz kaldığında saatin pilinin yeniden şarj olduğu yeni bir fotovoltaik hareketin eklenmesidir. Romen rakamları ışık tutucu görevi görür, fotovoltaik hücre onlara siyah rengini verir ve delikli kadranın altına yerleştirilir. Doğal veya yapay ışıkta günde sadece 10 dakika, yeni Tank Must'inizin şarj edilmesini sağlar ve saat, pili korumak için karanlıkta 1 ay sonra otomatik olarak bekleme moduna geçer. Bu heyecan verici gelişmeye sahip iki parça, markaların karbon ayak izini daha da en aza indiren, elma atıklarından yapılmış deri olmayan bir kayışa sahip çelik bir kasa içinde geliyor ve Eylül 2021'de satışa sunulacak..