Type caption for image (optional)

BİZLER ROLEX’TE, SAATİNİZİN YAŞAMINIZ BOYUNCA ONU İLK ALDIĞINIZ GÜNKÜ KADAR İYİ PERFORMANS SERGİLEMESİNİ SAĞLAMAK İSTERİZ. BUNUN İÇİN TEK GEREKEN ŞEY, ROLEX’İNİZE BİRAZ ÖZEN GÖSTERMENİZDİR

SAATİNİZİ İLK TAKARKEN

İlk kez takmadan önce veya durduğu takdirde, düzgün ve hassas çalışması için Rolex saat elle kurulmalıdır. Saati elle kurmak için kurma kolu vidasını sonuna kadar gevşetin, sonra saat yönünde birkaç kez çevirin (diğer yöne çevrildiğinde hiçbir etki oluşturmayacaktır). Uygun kısmi kurma için, kurma kolunu en az 25 kez çevirmek gerekir. Su geçirmezlik özelliğinin korunması için kurma kolunu kasaya dikkatlice geri sıkıştırın. Sonrasında saat, bilekte taşındığı sürece otomatik olarak kurulacaktır.

Type caption for image (optional)

SAATİNİZİN ELLE KURULMASI

Rolex’inizi günlük olarak kullandığınız sürece kurmanıza gerek yoktur. Saatinizi çıkarsanız dahi, kullanımda depoladığı “şarj”, modele göre değişmekle beraber, en az iki gün boyunca yeterli olacaktır. Ancak Rolex’inizi iki günden daha uzun süre boyunca kullanmadıysanız ve saatiniz durduysa, kullanmaya başlamadan önce saati ayarlayıp manuel olarak kurmanızı öneririz.

Type caption for image (optional)

SAAT VE TARİH AYARI

Rolex saatlerini kurmak için kurma kolunu gevşeterek ikinci çentiğe kadar çekmelisiniz. Saniye ibresi, saati kurabilmeniz için durur. Her modelin kendine özel ayrıntılı kullanım kılavuzu ve işlevleri vardır ve modelden modele farklılık görülebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=UA18IkNKrFY


Günlük Bakım

Rolex uzmanlığı sayesinde, saatiniz çok az gündelik bakım gerektirir. Saatinizi ara sıra mikrofiber bir bezle temizleyerek parlaklığını muhafaza edebilirsiniz. Saatinizin kasasını ve bileziğini zaman zaman sabunlu su ve yumuşak bir fırçayla yıkayabilirsiniz. Saatinizi temizlemeden önce her zaman, su geçirmezlik özelliğinin korunması için kurma kolunun kasaya sıkıca vidalı olduğundan emin olun.

Type caption for image (optional)

Su, metal bilezikli bir Rolex’in doğal ortamıdır ve deniz ya da okyanusun tuzlu suyu da buna dâhildir. Tüm Rolex kol saatleri, Oyster Perpetual modelleri için 100 metreye kadar, Cellini modelleri içinse 50 metreye kadar su geçirmezdir. Dalış yaptıktan ya da plajda bir gün geçirdikten sonra tüm yapmanız gereken saatinizi tuz ve kumdan arındırmak için temiz suyla yıkamaktır: Günün sonunda duş alırken saatinizin bileğinizde kalması yeterli olacaktır.