UĞUR SAAT ROLEX SERVİS MERKEZİ

Ankara Maidan, Kasım 2020 - Uğur Saat, Maidan merkezinde bir Rolex satış sonrası servis merkezini açtığını duyurdu.Markanın saatlerine hizmet vermeye adanmış bu atölyenin açılışı, 2007 yılından bu yana Rolex ile Uğur Saat arasında kurulan yakın bağlara dayanmaktadır. Yeni satış sonrası servis merkezi, Hans Wilsdorf’un markayı kurduktan kısa bir süre sonra Rolex saatlerinin dünya çapında kalitesini ve güvenilirliğini denetlemek için kurduğu Rolex World Service ağına katılıyor. Uğur Saat’teki atölye, her türlü özel işlemin tesis içinde gerçekleştirilmesini sağlayan son teknoloji ile donatılmıştır. 

Type caption for image (optional)

Maidan yaşam kompleksinde yer alan ve 110 m2’lik bir alana yayılan bu Rolex satış sonrası servis merkezi, Rolex saatlerinin bakımı konusunda özel eğitim almış Uğur Saat saat ustaları için ideal bir çalışma ortamı sağlar. Markanın titiz gereksinimlerini karşılamak için tasarlanan müşteri karşılama alanı, iç tasarımı ve renk şemasıyla Rolex’in özünü özetliyor. 

Type caption for image (optional)

Uğur Saat’in atölyesi, bir bileziğin uzunluğunun ayarlanması veya saatin dış yüzeyinin yeniden cilalanması gibi belirli müdahalelerden mekanizmanın, kasanın ve bileziğin tamamen elden geçirilmesini içeren tam bakıma kadar bir dizi servis seçeneği sunar ve parçaları ve işçiliği kapsayan uluslararası iki yıllık garantiyi sunar. Tüm bu işlemler, marka tarafından eğitilmiş saat ustaları tarafından ve Rolex standartlarına sıkı sıkıya bağlı kalınarak gerçekleştirilir.

Type caption for image (optional)

Uğur Saat Genel Koordinatörü Aslıhan Bezcier, “Rolex satış sonrası hizmet merkezinin oluşturulması Uğur Saat tarihinde bir kilometre taşıdır. “Bu atölye, müşterilerimize üstün hizmet sunmaya devam etmemize ve satış noktamız içinde Rolex'in sürekli mükemmellik arayışının temelini oluşturan nitelikleri ve değerleri aktarmamızı sağlayacak.”

UĞUR SAAT HAKKINDA

Type caption for image (optional)

Uğur Saat’in hikayesi 32 yıl önce başladı. 1989 yılında kurulan şirket, gelenekten miras kalan şirket, Türkiye’nin önde gelen saat perakendecilerinden biridir. Uğur Saat, müşterilerine Rolex saatlerinden oluşan bir koleksiyonun yanı sıra müşteri memnuniyeti için benzersiz bir bağlılık sunuyor. Uğur Saat, kapsamlı pazar bilgisi ile Türk başkentinin kalbindeki üç satış noktasında, kusursuz müşteri hizmeti ve ünlü satış sonrası hizmetiyle birlikte ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

ROLEX HAKKINDA

KALİTE VE UZMANLIKTA RAKİPSİZ ŞÖHRET

Type caption for image (optional)

Merkezi Cenevre’de bulunan İsviçreli saat üreticisi Rolex, ürünlerinin kalitesi ve uzmanlığı ile dünya çapında tanınmaktadır. Hassasiyet, performans ve güvenilirliği ile En İyi Kronometre olarak sertifikalandırılan Oyster Perpetual ve Cellini saatleri; mükemmelliğin, zarafet ve prestijin sembolüdür. “Perpetual (daimi)” kelimesi Rolex Oyster saatlerinin hepsinde yazılıdır. Fakat bu, saat kadranın üzerinde yazılı bir kelime olmanın ötesinde, markanın vizyonunu ve değerlerini kapsayan bir felsefedir. Şirketin kurucusu Hans Wilsdorf, markayı ileri götürecek olan daimi kusursuzluk anlayışını aşıladı. Rolex bu sayede; kol saatinin geliştirilmesi, ilk su geçirmez saat olan Oyster’ın 1926‘da piyasaya sürülmesi ve otomatik kurmalı mekanizması olan Perpetual rotorun 1931’de icat edilmesi gibi saat işçiliği alanında çok sayıda önemli yeniliğe öncülük etti. Rolex tarihi boyunca 500 den fazla patent tescil ettirdi. Gerçek bir entegre ve bağımsız üretim şirketi olan Rolex, altın alaşımlarım dökülmesinden mekanizmanın, kasanın, kadranın ve bileziğin makineyle işlenmesine, el işçiliğine, montajına ve parlatılmasına kadar saatlerin tüm temel bileşenlerini kendi bünyesinde tasarlar, geliştirir ve üretir. Rolex, ayrıca; kültürü, sanatı, sporu, girişimciliği, keşifleri, ve çevremizin korunmasına öncülük edenleri geniş bir sponsorluk yelpazesiyle destekler.

ROLEX WORLD SERVİS HAKKINDA

Type caption for image (optional)

Rolex saatler dayanıklı olacak şekilde tasarlanır ve üretilir. Hans Wilsdorf, markanın itibarını güçlendirdiği kalıcı bir mükemmellik felsefesini aşıladı. En başından beri, Rolex’in kurucusu, markanın tüm saatlerinin mümkün olan en iyi hizmeti alabilmesini ve böylece mükemmel teknik performanslarını ve bozulmamış görünümünü korumasını sağlamakla görevli dünya çapında bir saat yapım atölyeleri ağı kurdu. Rolex Dünya Servisi atölyelerindeki saat ustaları, dünya çapında servis operasyonlarının kalitesini ve tutarlılığını sağlamak için şirket tarafından özel olarak eğitilir. Rolex standartlarına uygun olarak çeşitli prosedürler gerçekleştirirler ve böylece markanın saatlerinin zaman içindeki performansını garanti ederler. Ayrıca, her saat için piyasaya çıkarıldıktan sonra en az 35 yıl boyunca parça ve işçilik bulunabilirliği garanti edilmektedir.Yenilemesi özel beceriler gerektiren olağanüstü tarihi saatler, Cenevre’deki restorasyon Atölyesi tarafından yapılmaktadır.