AIRKING TEK SINIR GÖKYÜZÜ

Gökyüzünün kâşiflerine bir saygı duruşu olan yeni nesil Air-King, kullanıcılarını kendi kaderlerini tayin etmeye davet ediyor.

Saat, değişmeyen, profesyonel bir görünüm sunar; yeniden tasarlanmış kasası düz kenarlara, kurma kolu korumasına ve de orta kasa boyunca hafif bir ışık çizgisine sahiptir.

Uçak göstergelerinden ilham alan ve modelin 2016’da sunulan simgeleşmiş kadranı yenilenmiştir. Dakika ölçeğinde “5” rakamının önüne eklenen “0” sayesinde kusursuz bir denge ve daha iyi bir okunurluk sunar.

İbreler, saat 12 konumundaki üçgen saat imi ve 3, 6 ve 9 rakamları, optimize edilmiş parlak malzeme içerir. Saat ekranının okunurluğu, yansıma önleyici kaplamaya sahip saat camıyla daha da iyileştirilir.

Type caption for image (optional)

Yeni nesil Oyster Perpetual Air-King, saat işçiliği teknolojisinin zirvesinde yer alan kalibre 3230 mekanizması ile donatılmıştır.

Type caption for image (optional)

Havacılığa övgü

Air-King, Rolex’in 1930’larda altın çağını yaşayan havacılıkla o dönemlerde başlayan ayrıcalıklı ilişkisini temsil eder. Saat, dönemin pilotlarına ve Oyster saatlerin bu pilotların destansı hikâyelerinde aldığı role bir saygı duruşudur. 1930’lu yıllar, havacılık alanında görülen baş döndürücü ilerlemelerin, insanlığın gökleri fethetmesini kolaylaştırdığı ve uzun mesafe uçuşlarının önünü açtığı bir dönem olmuştur. Birçok pilot, bileklerinde bir Oyster ile rekorlar kırmıştır. Bazıları ise, örneğin 1934’te çift motorlu bir De Havilland Comet ile Londra’dan Melbourne’e (Avustralya) rekor zamanda bir dönüş yolculuğu gerçekleştiren Owen Cathcart‑Jones ve Ken Waller gibi, uçuş kronometresi olarak bir Rolex saat kullanmışlardır.

GMT‑Master II

YENİ UFUKLARIN İZİNDE


Type caption for image (optional)
Type caption for image (optional)

Saatin bu yeni sürümü, 1955’te yaratılan ve ticari uçuşların doğuşuna eşlik eden GMT‑Master’a bir göndermedir. Kurma kolunun kasanın soluna ve tarih penceresinin saat 9 konumuna alınması için düzenlemelere ihtiyaç duyulmuştur. Saatin hassasiyetinin nihai test esnasında ölçülmesi işlemi için de değişiklikler gerekmiştir.

Ceracrom çerçeve diski, bu saate özel orijinal bir renk çifti olan yeşil ve siyahı bir araya getiriyor. 24 saat derecelendirmeleri, ikinci bir zaman dilimindeki saatin, öne çıkan yeşil, üçgen uçlu 24 saat ibresiyle birlikte okunabilmesini sağlar.

Optimize edilmiş parlak malzemeyle Chromalight tekniği ve yansıma önleyici kaplamayla yeni saat camı, tüm koşullarda daha iyi bir okunurluk sunar.

Oyster Perpetual GMT-Master II’nin yeni versiyonu, 2018’de bu seride lanse edilen mekanizma kalibre 3285 ile donatılır. Sağlam ve güvenilir olan bu son teknoloji mekanizma, muhteşem bir kronometrik performans sunar.

Kurma kolu solda olan GMT-Master II, Oyster veya Jubilee bilezikle sunulur.

Tek saat, farklı zaman dilimleri

Dünyayı bir boydan bir boya kateden profesyonellere seferlerinde yardımcı olmak için tasarlanan GMT‑Master, zaman içinde seyahat tutkunlarının da tercih ettiği bir saat hâline gelmiştir. Çift yöne döndürülebilir çerçevesi ve değişik iki renkli kombinasyonlarla sunulduğu gibi tek renkli versiyonları da olan, alt yarısı gündüz saatlerini temsil eden, üst yarısı ise gece saatlerini gösteren 24 saat dereceli diskiyle eşsiz ve bir bakışta ayırt edilebilen bir tasarıma sahiptir. Tam anlamıyla bir profesyonel saat olan GMT‑Master, daha yüksek teknik performans sunmak için durmaksızın gelişmiştir. Rolex 1982’de, akrebin diğer ibrelerden bağımsız olarak ayarlanabilmesini sağlayan yeni bir mekanizmaya sahip GMT‑Master II’yi tanıtmıştır.

Geleneksel akrep, yelkovan ve saniye ibresi, üçgen uçlu 24 saat ibresi ve 24 saat dereceli Cerachrom diske sahip çift yöne döndürülebilir çerçevesi ile GMT‑Master II, tek bakışta iki zaman dilimini birden okumayı mümkün hâle getirir. Bu kombinasyon, yerel saat ile referans saatten ya da yerel saat ile alternatif bir zaman diliminden oluşabilir. Tarih, yerel saatle senkronize olur.

Day‑Date

En cesur olanların yolu

Type caption for image (optional)
Type caption for image (optional)

950 platinden yeni Day-Date 40, aynı değerli metalden üretilen yivli bir çerçeveye sahiptir; Rolex için bir ilk.

Bu estetik ve teknik başarı, “metallerin en asilinden” yiv yaratma sürecinin uyarlanması için yıllar süren araştırma gerektirmiştir.

Buz mavisi kadran, 950 platin Rolex saatlerin kendine has özelliği olmaya devam etmektedir.

Oyster Perpetual Day-Date 40’ın bu versiyonu, mavi saniye ibresinin yanı sıra fasetli ve yeniden yorumlanmış Roma rakamlarına ve 18 kt beyaz altından fasetli saat imlerine sahiptir.

Ayrıcalığın Rolex tanımı

Oyster Perpetual Day-Date, 1956 yılında piyasaya sürüldüğünde büyük bir yeniliğin temsilcisi oldu: Tarihe ek olarak saat 12 konumundaki yay şekilli bir pencerede günü tüm harfleriyle gösteren ilk takvimli kol saati olarak dönemi için büyük bir teknik başarıydı. Haftanın günü, 26 farklı dilde mevcuttur. Day-Date serisinin saatleri yalnızca değerli metaller kullanılarak yapılır: 18 kt sarı, beyaz veya Everose altın ya da 950 platin.

Dünyanın önde gelen siyasetçileri, yönetmenleri ve vizyonerleri tarafından kullanılan Day-Date, özellikle simgeleşmiş President bileziği sayesinde derhâl ayırt edilir. Bileziğin isminin yanı sıra saati kullanan ünlü isimler sayesinde Day-Date, “başkanların saati” olarak tanınmıştır.

Yacht-Master 42

YENİ BİR PARILTIYLA IŞILDAMAK

Type caption for image (optional)
Type caption for image (optional)

Simgeleşmiş bir yatçılık saatine orijinal bir dokunuş: 18 kt sarı altından Yacht-Master 42.

Bu eşsiz altın alaşımı, markanın İsviçre, Cenevre’deki dökümhanesinde yaratılır ve dökülür. Eşi görülmemiş bir dayanıklılık sunar ve yeni Yacht-Master 42’yi açık denizlerde rakipsiz bir yol arkadaşı yapar.

Oysterflex bileziği, kazara açılmaları önleyen, 18 kt sarı altından Oysterlock güvenlik tokasına ve kullanıcının bileziğin uzunluğunu çabuk ve kolayca ayarlamasına olanak tanıyan Rolex Glidelock uzatma sistemine sahiptir.

Basit geometrik şekillerdeki saat imleriyle siyah lake kadran, yansıma önleyici kaplamasıyla saat camı ve optimize edilmiş Chromalight tekniği bir araya gelerek her koşulda muhteşem okunurluk sunar.

Oyster Perpetual Yacht-Master 42, saat işçiliği teknolojisinin ön saflarında yer alan kalibre 3235 ile donatılmıştır.

Açık denizlerin çağrısı

1992’de lansmanı yapılan Yacht-Master özel olarak denizciler ve kaptanlar için tasarlanmıştır. Rolex ve yatçılık dünyasını 1950’lerden beri birbirine bağlayan zengin mirasın somut örneği olan Profesyonel kategoriye ait bu saat, işlevsellik ve denizci ruhunun mükemmel birlikteliğini sunarak hem suda hem de su dışında bulunduğu ortamın hâkimidir. Simgeleşmiş bir deniz saati olan model, tamamen değerli metalden yapılan veya yüksek teknoloji ürünü seramikten Cerachrom diskle tamamlanan çift yöne döndürülebilir, 60 dakika dereceli çerçevesi ile kolaylıkla ayırt edilebilir.

Datejust 31

YENİDEN YORUMLANAN BİR KLASİK

Type caption for image (optional)
Type caption for image (optional)

Bir renk patlaması. Şiir gibi bir parıltı. Bitmeyen bir ilkbahar hissi.

Yeni Datejust 31’in çiçek motifli kadranları, umut dolu, canlı bir enerji saçıyor ve üç farklı finisajı bir araya getiriyor: güneş ışını, mat ve taneli.

Rafine kadran üretimi uzmanlığının parlayan örneği olan bu motifi yaratmak için yüksek teknoloji finisaj teknikleri gerekmiştir. Doku efektleri, her bir çiçeğin merkezini aydınlatan, değişen boylardaki 24 pırlantayla pekiştirilir.

Oyster Perpetual Datejust 31 üç versiyonla sunuluyor: azur mavisi, çiçek motifli kadranı, yivli çerçevesi ve Oyster bileziğiyle, Oystersteel çelik ve beyaz altın karışımı beyaz Rolesor bir versiyon; zeytin yeşili, çiçek motifli kadranı, 46 adet yuvarlak kesim pırlantayla bezenmiş çerçevesi ve President bileziğiyle 18 kt sarı altın bir versiyon ve gümüş, çiçek motifli kadranı, 46 adet yuvarlak kesim pırlantayla bezenmiş çerçevesi ve Jubilee bileziğiyle, Oystersteel çelik ve Everose altın karışımı Everose Rolesor bir versiyon.

Zaman dışı stil

Rolex’e göre Datejust, işlevleri ve asla modası geçmeyen estetik unsurlarıyla klasik saatin ilk örneğidir. 1945 yılında piyasaya sürülen model, kadranda saat 3 konumunda tarihi gösteren bir pencereye sahip ilk su geçirmez, otomatik kurmalı kronometre kol saati olmuştur ve Rolex’in o zamana kadar modern kol saatine kazandırdığı tüm büyük yenilikleri bir araya getirmiştir. O günden bugüne her çağa damgasını vuran Datejust, bir bakışta ayırt edilmesini sağlayan kalıcı estetik unsurlarını daima korumuştur..

Çiçek motifli kadran, ilk yeni saatte azzurro mavisidir. Yivli bir çerçeveyle donatılmış beyaz bir Rolesor versiyonu (Oystersteel ve beyaz altını birleştirir). 18 kt sarı altından hazırlanmış ikinci saatte zeytin yeşili rengindedir ve üçüncü saatte (Oystersteel ve Everose altını bir araya getiren) Everose Rolesor versiyonunda gümüş rengindedir. İkinci ve üçüncü saatlerin bezelinde 46 adet pırlanta kesim pırlanta ve sırasıyla President bilezik ve Jubilee bilezik bulunuyor.

Type caption for image (optional)
Type caption for image (optional)


Yenilikleri daha yakından incelemek için tıklayınız...